Złom to różnego rodzaju przedmioty metalowe, które mogą zostać wykorzystane ponownie w procesie recyklingu. Zalicza się do niego m.in. metalowe odpady produkcyjne, elementy konstrukcji po rozbiórce, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy samochody – stare i po poważnych wypadkach. Niezbędnym elementem procesu zarządzania odpadami metalowymi są odpowiednie pojemniki, które zapewniają ich sprawne magazynowanie i transport.

W naszej ofercie dostępne są kontenery na złom, które pozwalają na łatwe i bezpieczne przechowywanie i przewożenie odpadów metalowych. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości blachy stalowej o podwyższonej grubości są odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Oferujemy kontenery w szerokim wyborze pojemności, od 7 do 38 m3, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów o różnych potrzebach.

Nasze kontenery na złom polecamy składnicom i skupom złomu, zakładom przemysłowym, firmom budowlanym oraz wszelkim innym przedsiębiorstwom potrzebującym solidnych i niezawodnych pojemników na odpady metalowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat naszych wyrobów, poznamy Państwa potrzeby i zaproponujemy produkt, który najlepiej spełni Wasze oczekiwania.

Charakterystyka naszych kontenerów na złom

Nasze kontenery na złom charakteryzują się licznymi zaletami:

  • dostępne są w szerokim wyborze pojemności, standardowo od 7 do 38 m3, co pozwala na dopasowanie ich do potrzeb każdego Klienta,
  • produkowane są z blachy o zwiększonej grubości i mają dodatkowe wzmocnienia poziome w dnie między wręgami, dzięki czemu umożliwiają bezpieczny transport elementów o dużej wadze i ostrych krawędziach. Sprawdzają się także jako kontenery na gruz i inne odpady o nieforemnych kształtach,
  • malowane są nawierzchniowo farbami alkidowymi na dowolny kolor z palety RAL, co zapewnia im długotrwałą ochronę przed korozją i estetyczny wygląd,
  • wyposażone są w uchylną klapę lub solidne drzwi otwierane na boki z centralnym zamkiem, który zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas magazynowania i transportu złomu,
  • mogą być wykonane w różnych wersjach: przystosowanej do współpracy z samochodami wyposażonymi w urządzenia hakowe (zaczep hakowy), zabudowę bramową (zaczep do bramowca) lub obu typów pojazdów,
  • zapewniamy szeroki wybór wyposażenia dodatkowego do naszych kontenerów na złom: szyberdach, dach na lewar, przesuwny, hydrauliczny i wiele więcej. Dzięki temu możemy je dostosować do specyficznych potrzeb każdego Klienta.

Wszystkie kontenery produkujemy samodzielnie z surowców pochodzących od zaufanych dostawców, dzięki czemu możemy wykonać pojemnik o innych parametrach niż wymienione. Wystarczy, że skontaktują się Państwo z nami i poinformują, jakiego produktu potrzebują, a my go dostarczymy.

Rodzaje złomu

Złom można podzielić na trzy główne grupy ze względu na materiał, z którego pochodzi:

  • złom stalowy – wyróżnia się złom wsadowy, o wymiarach, postaci i składzie chemicznym umożliwiających wykorzystanie go w roli wsadu w piecach hutniczych, oraz złom niewsadowy, który przed umieszczeniem w piecu musi zostać poddany obróbce termicznej lub mechanicznej w celu nadania mu odpowiednich cech. Złom niewsadowy dzieli się dodatkowo na ciężki, o grubości minimum 6 mm (to m.in. pręty zbrojeniowe i grube rury) oraz lekki, o grubości maksymalnie 4 mm, obejmujący głównie blachy.
  • złom żeliwny – dzieli się go na maszynowy, czyli tak zwane żeliwo ciemne, pochodzące na przykład z korpusów silników, oraz handlowy, nazywany żeliwem białym, uzyskiwany m.in. z instalacji sanitarnych. Kolor żeliwa zależy od szybkości chłodzenia po odlaniu formy i wpływa na właściwości materiału.
  • złom metali nieżelaznych – do tej grupy zalicza się złom z metali nieżelaznych, takich jak aluminium, cynk, miedź i ołów, a także stopów metali: mosiądzu, brąz, znalu czy kajneru.

Ponadto wyróżnia się złom użytkowy, który nie musi być przetapiany przed ponownym wykorzystaniem. Składnice i skupy złomu sprzedają go chętnym klientom.